Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/0/4/042426c8-19e5-49ed-b677-8dd3c13af15e/niedlhom.sk/web/wp-content/themes/simplearticle-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
NieDlhom.sk Odmena 200 € za pôžičku? Prečo nie.. - NieDlhom.sk
14
feb
2016
0
odmena za pozicku

Odmena 200 € za pôžičku? Prečo nie..

Množstvo bánk ako napríklad Raiffeisen, VÚB, Slovenská sporiteľňa alebo Sberbank núka a zbesilo propaguje svoju pôžičku bez poplatkov a potreby ručiteľa. Dokonca získate finančnú odmenu, a to vo výške až niekoľko stoviek eur. Samozrejme, čím viac si požičiate, tým vyššia bude odmena. Žeby banky naozaj vyšli v ústrety novým klientom a rozdávali im peniaze za pôžičky?

Niektorí ľudia sa pri pôžičke rozhodujú najmä podľa mesačných splátok alebo rôznych výhod samotného produktu, medzi ktoré odmena napríklad 300 € rozhodne patrí. Háčik však spočíva práve v úrokoch, pretože práve tie rozhodujú o tom, o akú sumu teda pôžičku preplatíte. Pri pôžičke 1 000 € s dobou splácania 5 rokov a úrokom 10 % zaplatíte pri mesačnej splátke 21,25 € banke o 274,82 € viac, pri úroku iba o 5 % vyššom zaplatíte už 427,40 €, a to nehovoríme o pomerne nízkych mesačných splátkach.

Teraz si už viete predstaviť, prečo Vám pri pôžičke 3 000 € bez poplatkov niekto veľkodušne daruje jednu alebo viacero mesačných splátok, či odmenu 200 €. Napriek starému známemu – pokiaľ niečo vyzerá príliš dobre, tak to pravdepodobne nie je pravda – sa stále čoraz viac ľudí nechá zlákať naoko veľmi výhodnými ponukami. A banky im podobné ponuky dávajú takisto viac, pretože fungujú.

Čítajte tiež o online sprostredkovateľoch pôžičiek

Šikovní a skúsení marketéri bánk jednoducho vedia ako na nich. A aj oni sú patrične za svoju prácu odmenení, nemajte strach.

Nielen banky využívajú nedokonalosť našej mysle, ktorá sa často rozhoduje nie úplne racionálne. Podobne ako akcie a zľavy v obchodoch, výhodné balíky 1+1 zdarma a podobne, aj pôžička zadarmo a odmena za pôžičku fungujú. Prirodzene hľadáme výhody, a tak sa náš mozog zameria na tú ,,zadarmo“ časť a ľahšie ignoruje ďalšie parametre pôžičky, ako napríklad spomínaný úrok. Odmena 200 € je predstaviteľnejšia než informácia, že úrok bude xy %.

Navyše ani táto odmena, napriek dobre znejúcim reklamám, nie je 100 % zárukou. Banky si, prirodzene, kladú podmienky, za ktorých táto akcia výhradne platí. Omeškajte sa raz s platbou alebo splaťte pôžičku predčasne a s odmenou sa môžete rozlúčiť. Aj s týmto banky pri svojich bohatých skúsenostiach s klientmi a štatistikami rátajú.

Aké sú vaše skúsenosti s odmeňovaním bánk? Aký máte názor a myslíte si, že existuje finančný produkt, ktorý skutočne ponúka klientom niečo zadarmo?

You may also like

lacnejsi uver
Ktorý úver je „lacnejší“?
podvody nebankoviek
5 nekalých praktík nebankoviek