Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/0/4/042426c8-19e5-49ed-b677-8dd3c13af15e/niedlhom.sk/web/wp-content/themes/simplearticle-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
NieDlhom.sk O online sprostredkovateľoch pôžičiek - NieDlhom.sk
14
jan
2016
0

O online sprostredkovateľoch pôžičiek

Ako fungujú online sprostredkovatelia pôžičiek a aká je pravda, čo o nich možno neviete? Stále pribúda čoraz viac ľudí, ktorí sa v prípade potreby pôžičky obrátia na internet a Google. Ak sa uchyľujete práve k tejto možnosti, čítajte ďalej.

28 ročný Jozef zo Žiliny sa dostal do neočakávanej finančnej situácie. Neprišla mu výplata a on musí do konca mesiaca zaplatiť kopu šekov, ináč bude niesť následky. A aby toho nebolo málo, pokazila sa mu chladnička. S pôžičkami nemá zatiaľ žiadne skúsenosti, celkovo sa o osobné financie nikdy nezaujímal. Raz si našetril na nové auto, ináč ho zaujímal len rozdiel medzi výdavkami a príjmami na konci mesiaca. Teraz si sadá k počítaču a do Google zadáva frázu, ktorá mu prvá napadne: pozicka ihned.

Vyskočí naňho niekoľko reklám spoločností poskytujúcich pôžičky, z ktorých mnohé pozná minimálne z počutia, niekoľko stránok s množstvom kľúčových slov ako: pôžičky, pôžička ihneď, rýchla pôžička a podobne všade možne v názvoch, nadpisoch a texte a sem-tam zbadá ešte stránku niektorej známej spoločnosti. Prečo vidí práve tieto stránky a zo všetkých tých bánk a finančných spoločností tu sú iba 4, z toho 3 v zaplatených odkazoch? Háčik je práve v tých kľúčových slovách, okrem iného.

Zobrazenie výsledkov v Google závisí od toho, čo napíšeme do vyhľadávača, to už vieme. Podľa čoho sa však usporiadajú do určitého poradia a prečo niektoré stránky vidím ako prvé a iné nie? Na 100 % to vie snáď iba sám Google, no existuje oblasť online marketingu, ktorá sa tým zaoberá a ktorá sa nazýva ako ,,Optimalizácia (stránok) pre vyhľadávače“ (SEO – search engine optimization). Odborníci z tejto oblasti vedia do veľmi vysokej miery ovplyvniť umiestnenie webu v organickom vyhľadávaní. Samozrejme, Google sa čím ďalej tým viac snaží, aby ste vo vyhľadávaní nachádzali relevantné informácie, nevie však rozlíšiť ľudský zámer stránky plnej informácií a kľúčových slov.

Tieto stránky, ktoré sa ocitajú vo vyhľadávaní ,,pôžičiek“ na prvých miestach, sú často miestami, kde nájdete pôžičky všetkých spoločností, recenzie, referencie a – samozrejme – možnosť požiadať o konkrétnu pôžičku online. To často prebieha tak, že budete po odoslaní nezáväzného formulára kontaktovaní spoločnosťou alebo bankou, prípadne budete presmerovaní priamo na ich web, kde žiadosť dokončíte. To je fajn, nie?

Áno, informácie na jednom mieste namiesto vyhľadávania informácií oficiálnych spoločností sú super, avšak nesmieme zabúdať, že týmto stránkam ide v prvom rade o súperenie medzi sebou o ľudí ako Jozef, ktorého sme spomínali v úvode, pretože ak Jozef prostredníctvom ich stránky požiada o pôžičku, stránka a spoločnosť, ktorá ju vlastní, zaňho dostane finančnú odmenu.

Ich primárnym cieľom nie je pomôcť ľuďom, ale sprostredkovať čo najviac pôžičiek a získať čo najviac provízií, aby mohli zaplatiť svoje výplaty, náklady na weby, reklamu, SEO a podobne. K tomuto nepriamo využívajú ľudí v situácií ako Jozef, ktorí nemajú dostatok informácií a pôžičku si vyberú z prvých stránok, na ktoré kliknú. Tieto stránky často sľubujú výhodné úroky a podobne, to však vždy závisí od rozhodnutia konkrétnej spoločnosti. Navyše informácie na týchto stránkach nemusia byť vždy aktuálne tak, ako tie na oficiálnych stránkach spoločností a bánk.

Sľubujú, že ušetríte čas a peniaze, no o jednom aj druhom by sa dalo polemizovať.

Nechcem tieto stránky úplne zatracovať, ale nezabúdajme, že je to ich živobytie. Najdôležitejšia je provízia, až potom to, či ušetríte na úrokoch X eur, ak vôbec. Prehodnoťte informácie a sľuby na týchto stránkach, ak vás niektorá pôžička zaujala, radšej si informácie o nej vyhľadajte priamo na stránke danej spoločnosti a v prípade záujmu pokračujte odtiaľ. Vždy si porovnajte viacero pôžičiek, takéto vyhľadávanie na vlastnú päsť možno trvá o niekoľko minút dlhšie, no môže sa veľmi oplatiť. Ideálne je sa pôžičke úplne vyhnúť, prípadne minimalizovať potrebnú sumu, ale o tom už v ďalších článkoch.

Mimochodom, čo sa stalo s Jozefom? Ako dopadol s pôžičkou si môžete prečítať na niektorej z tých sprostredkovateľských stránok. Avšak jeho príbeh si pravdepodobne vymyslel a napísal niekto ako ja, copywriter, ktorý sa živí písaním textov na objednávku. Poznáte Máriu (31, Liptovský Mikuláš), ktorá mala výbornú skúsenosť s tou nejakou stránkou a pôžičkou? To som písal tiež ja. A práve preto píšem tieto riadky – nedôverujte všetkému, čo nájdete na internete, všetko si preverte z viacerých zdrojov.

Ak sa vám článok a myšlienka projektu NieDlhom.sk páči, pomôžte jeho zdieľaním. Z tejto stránky neexistuje žiadny príjem a objektívne informácie môžu pomôcť viacerým vašim priateľom a známym.