Warning: A non-numeric value encountered in /nfsmnt/hosting2_1/0/4/042426c8-19e5-49ed-b677-8dd3c13af15e/niedlhom.sk/web/wp-content/themes/simplearticle-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
NieDlhom.sk 10 maličkostí, ktoré nám ušetria peniaze - NieDlhom.sk
25
jan
2016
1
10 sposobov ako setrit

10 maličkostí, ktoré nám ušetria peniaze

Možností ako ušetriť menšie či väčšie čiastky peňazí je pomerne veľa, avšak Katka si pre vás v tomto článku pripravila 10 skutočných maličkostí, ktoré môže začať využívať naozaj každý a ušetriť tak až niekoľko desiatok eur mesačne. Nezabudnite nám v komentároch napísať svoj názor a spôsoby, ktorými šetríte!

1. Nájdite si knihu v knižnici

Väčšinu kníh chceme mať, držať v rukách nové, voňavé a nevieme sa dočkať kým ich prečítame. Občas nás sklamú, že neboli až tak dobré a občas nás pre zmenu prekvapia, sú lepšie než sme čakali. Nakoniec väčšinu kníh, ktoré si kúpime, prečítame len raz. Iné si kúpime a ani nedočítame. Choďte teda do knižníc, poukaz stojí oproti knihe na rok iba bagateľ a máte stovky kníh na čítanie, ba dokonca aj tie najnovšie. Navyše knižníc je veľa a určite vám knihovníčky poradia čo vás zaujme. V prípade, že kniha vás naozaj veľmi oslovila a chcete ju mať, tak potom si urobte radosť a kúpte si ju.

2. Pokladničky

Znie to ako „starosvetský“ nápad, avšak skúste zakaždým keď máte plnú peňaženku drobných dať istý počet z nich do pokladničky. Väčšinou sú to minimálne sumy, 5- 50 centov, avšak pri dlhodobom odkladaní, ktoré nepostrehnete, si môžete nasporiť celkom slušnú sumu.

3. Secondhandy a hlavne detské oblečenie

Často potrebujeme nové oblečenie, avšak skúste sa občas pozrieť do secondhandových obchodov. Zväčša tam nájdete úplne nové, ešte s pôvodnou visačkou. Prípadne košeľa, ktorá vyzerá úplne nová a bola možno dva razy nosená. V prípade, že máte deti nekupujte pre nich drahé oblečenie. Dnes nájdete od topánok, búnd, tričiek, lyží všetko na internete a za oveľa lacnejšie. Väčšina ľudí nakupuje pre deti kvantum oblečenia, preto nekupujte nový fusak za 45 eur, ale pozrite sa do facebookových skupín ako susedská burza, alebo na mamičkovskú stránku Modrý koník kde nájdete dvakrát nosený fusak aj za 10 eur. Kupujte tam veci, ale aj predávajte veci, hračky po vašich deťoch, ktoré už nepotrebujú. Prípadne môžete navštíviť rôzne víkendové burzy.

4. Športujte vonku, neplaťte posilňovňu

V prípade, že sa chcete udržiavať fit, šetrite a nemíňajte peniaze v posilňovni. Vyskúšajte to aspoň počas jari, leta a športujte vonku. Okrem behu, joggingu, chôdze alebo turistiky môžete plávať, korčuľovať, prípadne bicyklovať. Taktiež choďte peši miesto jazdy MHD ak nemáte električenku, stačí vyraziť z domu skôr.

SplitShire-6256

5. Skúste opustiť zónu komfortu

Napríklad pri preprave využite spolujazdy, či zdieľané jazdy s kolegami, kamarátmi či už do práce, alebo do školy. Pomôcť vám môžu skupiny o spolujazde na facebooku, alebo môžete využiť stránku s takýmito jazdami na BlaBlaCar.sk. Taktiež môžete ušetriť na ubytovaní ak vyskúšate Couchsurfing, alebo Airbn. Spolujazdy sú lacnejšie ako MHD, autobusy, alebo vlaky a Airbn je vraj lacnejší ako hotely.

6. Zľavové poukazy

Vám môžu ušetriť peniaze pri kúpe darov pre Vašich známych, kamarátov a priateľov. Keď Vami zbožňovanú osobu pozvete na večerné sushi, burger a podobne; často majú mnohé vynikajúce reštaurácie zľavu aj väčšiu než 50 percent. Treba si však dať pozor aby ste nakoniec na zľavových kupónoch nemíňali viac ako inokedy. Prípadne darujte prostredníctvom týchto poukazov jedinečné zážitky- masáže, kurz jazdy na koni, skok z lietadla a iné.

7. Vyrobte dar

V prípade, že si zľavove preukazy nemôžete dovoliť, skúste vyrobiť pre vašich milovaných jedinečný a originálny dar. Navyše ak máte umelecké vlohy a trochu šikovnosti skvelo si pri tom oddýchnete. Pri tom vami vyrobený darček bude skutočne jedinečný či už to bude sviečka, maľba, tričko, retro skriňa, alebo nejaká bižutéria.

8. Nudné, ale užitočné: preverte si banku

Prezrite si Vašu banku a zistite si, či vám neponúka iná banka lepší úrok, prípadne výhodnejšie podmienky. Pozrite si najmä internetové banky, všetko si v nich vybavíte cez internet, prípadne telefonicky, ušetríte tak čas pri vybavovaní vecí na pobočke, cestovné a často majú aj oveľa výhodnejšie úroky.

9. Vymeňte večer v meste za večer v pohodlí domova

Nechoďte s priateľmi do kaviarne, baru, krčmy, alebo na iné miesta kde radi chodievate. Skúste pre zmenu stráviť čas s nimi v pohodlí domova, pozvite ich k sebe, alebo sa stretnite u niekoho. Väčšinu občerstvenia nie je drahá a prípadne nech si každý donesie niečo na čo má chuť. Uvidíte, že miniete, zjete a vypijete oveľa menej ako keby ste boli vonku, dokonca budete mať aj viac občerstvenia. Navyše sa v pohodlnej atmosfére domova môžete uvoľnene porozprávať, pustiť si obľúbenú hudbu a nikomu prekážať nebude ak budete trochu hlučnejší. Teda aspoň nie susednému stolu, avšak opatrne pri susedoch.

10. Využite váš tvorivý talent

Stavte na váš talent a skúste si privyrobiť. Či už vyrábate tričká, náušnice, šperky, alebo maľujete obrazy skúste ponúknuť váš talent na rôznych webstránkach, napríklad Sashe.sk, alebo si spravte stránku na facebooku.
Nakoniec sa naučíte šetriť tak, že si časom ani nevšimnete, že sa z toho stáva droga. Zároveň sa, ale budete môcť odmeniť väčšími darčekmi ako keď ste nešetrili. Tešíme sa na Vaše ďalšie drobné tipy a rady ako ušetriť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s kým uznáte za vhodné a nezabudnite v komentároch opísať svoje ,,maličkosti“ šetriace peniaze.

You may also like

lacne ubytovanie pri cestovani
Netradičné ubytovanie počas cestovania, ktoré ušetrí
Zodpovednosťou k strate peňazí